Pár napja élesedtek a Made In Debrecen Fesztivál közösségi média felületei, ahogy elérhetővé vált a jelentkezési lap is a www.madeindebrecenfesztival.hu oldalon. Szerencsére rögtön kérdések és érdeklődő üzenetek hadával találtuk szembe magunkat, s többek közt ezért is szentelünk ennek az örömhírnek egy cikket. Nem titkoljuk, hogy részben saját rendezvényünk is, hiszen a város támogatásával, de alulról szerveződő kezdeményezések önkéntes munkájával (PusztaHang, Sofar Debrecen csapata, Rocksuli) és a befogadó helyek infrastruktúrájával fog megvalósulni az esemény március 26. szombaton.
De miért is olyan különleges a Made In Debrecen és miért történelmi jelentőségű? Egyrészt, mert még soha nem volt olyan nap a cívisvárosban, ahol az összes színpadképes zenei formáció egyszerre tudta volna megmutatni magát, másrészt a projekt szellemisége is érdemel pár szót. Egy ilyen alkalom nem csupán a mának szól, hanem a feltörekvő, illetve az elkövetkezendő generációk számára is, hiszen nem titkolt szándékunk hagyományt teremteni a fesztiválból. Az aktív, változatos könnyűzenei pezsgés lételeme egy élhető városnak.
Alapvetően egy pécsi kezdeményezésről van szó, a vidéki Magyarország egyik legelőremutatóbb és legsikeresebb zenei eseménye, a Made In Pécs Fesztivál adja az ihletet és személyes jó kapcsolatunk révén a hivatalos arculatot, a brandet is. A magyar 'Seattle' könnyűzenei pozíciója önmagában megér egy misét, de akár szeretjük a pécsi bandákat, akár nem (bár a Kispál és a Borz, 30Y, Punnany Massif, Halott Pénz, Mongooz and the Magnet vonalon valószínűleg mindenki talál a szívéhez közel álló hazai sztárbandá(ka)t), az idén hetedjére megrendezett Made In Pécsre jelentkező 150 helyi zenekar magáért beszél. Január első szombatján részt vettünk az eseményen és meggyőződtünk róla, nem csak mennyiségben, hanem minőségben is az összes vidéki város előtt jár Pécs.
A belváros hét klubjában alig lehetett moccanni, felemelő volt látni, hogy mindenféle korosztály sürgött-forgott a Király utcában, a rendezvény érezhetően a helyi zenészeknek és a helyi kultúrafogyasztó közönségnek szólt, ők pedig meg is hálálják a lehetőséget.
Ezt a varázst szeretnénk megteremteni itt, Debrecenben is. A Desz24, az Ifiház, a Régi Csibészek, a Roncsbár mind beálltak a kezdeményezés mögé és vendégül látják a jelentkező helyi zenekarokat, annyit pedig elárulunk, hogy a város legnevesebb zenészei is szerepet vállalnak a március 26-i örömzenében. Ha még lenne kérdés a részvételt illetően, a bandáknak szóló GYIK leginkább ideillő részleteit hadd idézzük:
Milyen stílusú zenei produkciók jelentkezhetnek?
A szó legszorosabb értelmében bármilyen. Az egyetlen feltétel, hogy érezzétek magatokat készen arra, hogy színpadra álljatok és lehetőség szerint férjetek el egy átlagos színpadon. Klasszikus zenei kamaracsapatok, népzenei együttesek, a capella minikórusok, metálbandák, akusztikus indie-folk duók, egyszemélyes elektronikus live-actek, fúziós jazzformációk – csak néhány példa, természetesen mindenki welcome.
Mi az a Debrecenhez kötődő zenei produkció?
Bármilyen produkció jelentkezhet, amely debreceninek vallja magát - de arra kérünk, hogy definiáld a városhoz való kötődésed és az legyen megalapozott, joggal lehessen mondani a formációra, hogy az legalább részben Made In Debrecen.
Mennyit és hol fogunk játszani?
Minden produkció 20 perc játékidőt és előtte 20 perc beszerelési időt kap majd valamelyik belvárosi helyszínen. Összesen hét helyszínt tervezünk, ezek pontos listáját hamarosan nyilvánosságra hozzuk. A koncertek kora délutántól éjszakáig tartanak majd.
Mit biztosít számunkra a fesztivál?
Valamennyi helyszínen biztosítunk hangosítást, valamint hagyományos "rockzenekari" backline felszerelést (dobfelszerelést, gitár- és basszuserősítőt), melyet kötelező használni. A hangszereket természetesen hoznotok kell. Azért kérjük a zenekari ridert már a jelentkezésnél, hogy mindenkit a technikailag legmegfelelőbb helyszínre tudjunk beosztani. A technikán kívül profi és kedves személyzetet és némi alapvető vendéglátást biztosítunk a helyszíneken, anyagi ellenszolgáltatást viszont nem. A fesztivál számára szeretnénk a lehető legnagyobb nyilvánosságot biztosítani, kommunikációs csapatunk ezen dolgozik majd. A koncertekről kép- és hangfelvételt készítünk, a megjelenéshez a jelentkezéssel hozzájárulsz.
Jelentkezni tehát itt tudtok, az adatlap részletes kitöltésével. Ne felejtsétek a ridert (amennyiben esetleg nem lenne meg a rider jelentése, ajánljuk a KERET vonatkozó cikkét) csatolni és bejelölni, ha van tagbéli átfedés más zenekarral. Határidő: február 27.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.